کارت اعتباری همکارت

کارت اعتباری پشتوانه ای برای تامین هزینه ی نیازهای پیش بینی نشده ی یک خاتواده ایجاد شده است. علاوه بر اینکه کارت اعتباری همکارت برخلاف کارت های اعتباری معمول بانکی، با ایجاد امکان بازپرداخت اقساطی به صورت قرض الحسنه قدرت تامین هزینه های پیش بینی نشده و جاری را به شدت افزایش می دهد.

همکارت چیست

نحوه محاسبه تعداد اقساط همکارت چگونه است؟

طبق توافقات انجام شده با مراکز پذیرنده همکارت، در حال حاضر تعداد اقساط در مراکز پذیرنده تعداد اقساط از 1 ماه تا 18 ماه متناسب با نوع کالا و خدمات در هر مرکز متفاوت می باشد، مثلا مبالغ استفاده شده در رستوران های طرف قرارداد یک ماه و در هایپرفامیلی 2 ماه و در مراکز درمان از 6 تا 12 ماه متغیر می باشد.

نحوه اطلاع از تعداد اقساط همکارت در هر مرکز چگونه است؟

در اپلیکیشن اعلامی مشترک می تواند با ورود به مراکز اعتباری از لیست مراکز، علاوه بر اطلاع از تعداد ماه فروش، آدرس مرکز، راهنمایی بر روی نقشه، پیش قسط نقدی احتمالی، اطلاع حاصل نماید.

برای دریافت اپلیکیشن اندروید همکارت (کلابیکو) کلیک کنید

اپلیکیشن اندورید همچنین امکان مشاهده مانده اعتباری را برای شما فراهم می‌کند.

نحوه محاسبه مبلغ فاکتور به چه صورت می باشد؟

در قریب به اتفاق مراکز پذیرنده کارت اعتباری همکارت مبلغ نهایی فاکتور عینا به صورت کاملا قرض الحسنه تقسیط می گردد، استثنا در مراکز فروشنده کالای دیجیتال و موبایل که ارزبری زیادی دارند، همچون مراکز مادیران، بر مبلغ فاکتور اقساطی نهایتا تا 18 درصد سالیانه افزوده می گردد.

توضیح مهم: رویکرد ارائه خدمت به دارندگان کارت اعتباری همکارت الزاما همچون دیگر مشتریان هر مرکز و ملاک قیمت اعلامی، قیمت فاکتور و لیبل مندرج بر روی کالا خواهد بود.

خدمات درمان همکارت شامل چه مواردی است

مشترکین کارت اعتباری همکارت می‌توانند از پوشش کلیه دندانپزشکی خدمات زیبایی و ایمپلن / خدمات زیبایی شامل جراحی بینی، کاشت مو، ژل و بوتاکس / خدمات پاراکلینیکی شامل فیزیوتراپی، آزمایشگاه، تصویر برداری / خدمات درمانگاهی و بیمارستانی / چشم پزشکی و عینک سازی و… استفاده کنند.

پوشش خدمات متنوع همکارت چیست؟

رسته های کالایی و خدماتی پوشش داده شده در کارت اعتباری همکارت شامل خدمات حوزه درمان دندانپزشکی خدمات زیبایی و ایمپلنت / خدمات زیبایی شامل جراحی بینی، کاشت مو، ژل و بوتاکس / خدمات پاراکلینیکی شامل فیزیوتراپی، آزمایشگاه، تصویر برداری / خدمات درمانگاهی و بیمارستانی / چشم پزشکی و عینک سازی/ کالای اساسی، پوشاک، لوازم منزل، دکوراسیون داخلی و به زودی کالای دیجیتال می باشد.

در صورت داشتن هر گونه سوال لطفا در ساعات اداری با شماره 02144281000 تماس بگیرید.

روش خرید با کارت اعتباری همکارت به چه صورتی است؟

ساز و کار خرید با کارت اعتباری همکارت به سه روش کلی و همچون کارت های عادی بانکی می باشد.

  • دستگاه کارت خوان

همچون سایر دستگاه های کارت خوان بانکی باکشیدن کارت و درج مبلغ مورد تراکنش

  • سافت پوز (پوز مجازی اختصاصی مرکز پذیرنده)

اکثر قریب به اتفاق مراکز پذیرنده همکارت نسل جدید ابزارهای پذیرش بانکی به نام سافت پوز یا پوز مجازی همکارت مجهز هستند، در این مراکز فروشنده تنها با درج مبلغ تراکنش و شماره کارت اعتباری همکارت مشترک و همچنین رمز پویای هوشمند یک بار مصرف پیامک شده به تلفن همراه مشترک تراکنش را انجام می دهد.

توجه مهم: پیامک رمز پویای یک بار مصرف حاوی مبلغ تراکنش و نام مرکز پذیرنده می باشد، مشترک می تواند در صورت صحت مبلغ ونام مرکز پیامک شده، رمز یک بار مصرف را به فروشنده اعلام و اجازه تراکنش را خواهد داد.

اطلاع رسانی میلغ اعتبار استفاده شده، مبلغ اعتبار مانده و اقساط به چه صورت می باشد؟

طی هر خرید انجام شده در هر مرکز بلافاصله پیامکی شامل، میلغ اعتبار استفاده شده در هرمرکز، مبلغ اعتبار مانده در کارت اعتباری همکارت مشترک، مبالغ کلی هزینه شده و میلغ قسط آتی مشترک، به تلفن همراه مشترک ارسال می گردد.

پرداخت اقساط به چه صورت انجام می شود؟

کلیه خریدهای مشترک، در فاصله زمانی 28 هرماه الی 27 ماه بعد تجمیع و طی پیامکی در روز 28 ماه به مشترک پیامک می شود، مشترک با کلیک بر روی لینک پرداخت وارد صفحه پرداخت شده و با درج کدملی خود، کلیه خریدهای خود را طی ماه رویت و بر روی دکمه پرداخت مندرج در ذیل لیست کلیک و قسط خود را پرداخت می نماید.

فرصت پرداخت قسط چند روز می باشد؟

هر فرد از تاریخ 28 هرماه تا 3 ماه بعد فرصت پرداخت اقساط خود را دارد، در طی این مدت پیامک پرداخت و یادآوری اقساط حاوی لینک پرداخت به مشترک پیامک می شود.

درصورت عدم پرداخت قسط چه اتفاقی می افتد؟

درصورت عدم پرداخت قسط از سوی مشترک درتاریخ 6 ماه کارت اعتباری مشترک مسدود و کلیه اقساط جاری و معوق مشترک تبدیل به دین حال شده و جهت تسویه حساب کل مبالغ هزینه شده، به ذی حسابی سازمان اعلام می گردد.

روش اطلاع از مراکز همکارت به چه صورتی است؟

شما می توانید با نصب اپلیکیشن کلابیکو، از جدیدترین خدمات همکارت مطلع شوید.

اپلیکیشن کلابیکو، لینک اپلیکیشن با ثبت مشترک درسامانه همکارت به صورت خدکار به تلفن همراه مشترک پیامک می شود و مشترک می تواند با کلیک بر روی لینک پیامک شده نسبت به نصب اپلیکیشن اقدام نماید.

برای دریافت اپلیکیشن اندروید همکارت (کلابیکو) کلیک کنید

آیا می شود در کنار بیم ه درمانی از همکارت استفاده کرد؟

بله، داشتن کارت اعتباری همکارت، کامل کننده بیمه تکمیلی شما در بخش هایی است که بیمه پوشش ندارد. علاوه بر اینکه در صورت استفاده از خدمات تحت پوشش بیمه، با اخذ فاکتور رسمی می توانید با مراجعه به بیمه تکمیلی خود، مبلغ خدمات را اخذ و همچون وام قرض الحسنه در اقساط پرداخت نمایید.

تفاوت استفاده از مراکز درمانی و غیر درمانی چیست؟

تفاوتی ندارد اما با توجه به رسالت کارت اعتباری همکارت در تکریم و حفظ شان و چایگاه مشتری، این مجموعه با ایجاد و راه اندازی مرکز تماس و نوبت دهی در تمامی 7 روز هفته آمادگی دارد تا برای مشترکین حوزه ی درمان، متناسب با محل سکونت، تاریخ مطلوب و نوع درمان مورد نیاز، با هماهنگی مراکز طرف قرارداد نسبت به نوبت دهی اقدام نماید

لازم است قبل از مراجعه برای راهنمایی و مشاوره با شماره ٠٢١۴۴٢٨١٠٠٠ تماس بگیرید.

در صورت همراه نداشتن کارت همکارت چگونه خرید کنیم؟

در صورت به همراه نداشتن کارت اعتباری همکارت، با فشردن دکمه سبز دستگاه کارت خوان و انتخاب خرید اعتباری و درج شماره کارت اعتباری همکارت خود نسبت به خرید کالا و یا خدمات خود اقدام نمایید.

در صورت مفقودشدن کارت اعتباری همکارت خود چه کنیم؟

با توجه به استفاده از رمز پویای هوشمند یک بار مصرف otp عملا کارت مفقودی بلااستفاده خواهد بود، اما مشترکین می توانند با استفاده از اپلیکیشن و یا تماس با مرکز تماس همکارت تقاضای کارت المثنی با همان شماره قیلی را داد، لازم به ذکر است مشترک می تواند بدون کارت فیزیکی با استفاده ازشماره کارت و ارسال رمز پویای یک بار مصرف به شماره همراه مندرج درمدارک تقاضای همکارت خرید خود را بدون مشکل انجام دهد.